fbpx

Chirurgia podologiczna – plastyka wałów okołopaznokciowych

Plastyka wałów około paznokciowych – co to jest ?

Plastyka wałów okołopaznokciowych, nazywana inaczej chirurgiczną korektą wałów, to zabieg mający na celu usunięcie przerośniętych wałów okołopaznokciowych. Przeprowadza się go u pacjentów z problemem wrastających paznokci, zwłaszcza cierpiących z powodu nawracających stanów, w których inne metody okazały się nieskuteczne. Długotrwały ucisk wrastającego paznokcia na sąsiadująca tkankę oraz związane z tym częste zmiany zapalne powodują przerost wałów, co w konsekwencji prowadzi do nasilenia bolesnych objawów. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny.

Dla kogo wskazana jest plastyka wałów?

Plastykę wałów okołopaznokciowych stosuje się zazwyczaj w przypadku, w którym w wyniku długotrwałego ucisku wrastającego paznokcia na sąsiadującą tkankę skórną, doszło do jej przerostu. Dlaczego tak się dzieje? Jednym słowem przerost ten jest naturalnym sposobem obrony naszego organizmu, który ma zapobiec przerwaniu tkanki. Przerośnięty wał często uniemożliwia „złapanie odpowiedniego toru wzrostu” przez paznokieć, co skutkuje tym, że nadal rośnie on niepoprawnie, naruszając tkankę. Plastykę wałów okołopaznokciowych stosuje się nie tylko w przypadku wrastających paznokci, ale również w problemach z powtarzającą się zanokcicą lub w przeciągającym się zapaleniu wałów okołopaznokciowych.

Jak przebiega zabieg?

Plastyka jest zabiegiem, w którym stosuje się miejscowe znieczulenie, najczęściej preparatami ligocainy. Lekarz dostosowuje technikę cięcia tak, aby uzyskać najlepsze możliwe efekty, zminimalizować stopień inwazji w naturalną tkankę, a także zmniejszyć czas rekonwalescencji do niezbędnego minimum. Podczas zabiegu wycina się skórę i tkanki zmienione zapalnie, a następnie zakłada się szwy. Pacjent nie wymaga specjalnej rekonwalescencji – może powrócić do swoich codziennych zabiegów praktycznie natychmiast, chociaż przez pierwsze dni należy unikać zbyt długiego chodzenia. Nie oznacza to jednak, że nie wolno chodzić – wręcz przeciwnie: umiarkowany wysiłek, spacery oraz prawidłowy chód sprzyjają szybszemu gojeniu. Przed plastyką pacjent dostaje specjalne wytyczne, dzięki którym przygotowuje się do zabiegu, wymagana jest konsultacja lekarska przed zabiegiem, w celu kwalifikacji do zabiegu. Zabieg jednego palca trwa do godziny czasu. Podczas jednej wizyty istnieje możliwość wyleczenia więcej niż jednego palca. Plastyka wykonywana jest przez lekarza, który nie tylko dba o lecznicze efekty zabiegu, ale również o naturalny i estetyczny wygląd wyleczonych palców.

Zespół wykonujący zabieg:

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP