fbpx

Opinie

Przedstawiamy opinie naszych klientów.
Mamy nadzieję, że zachęcą one do umówienia się na wizytę.
Zapraszamy!

Marzena

Jestem bardzo zadowolona!
5,0
usługa: Hybryda

Natalia

Bardzo jestem zadowolona, masaż był bardzo relaksujący. Polecam
5,0
usługa: Masaż Relaksacyjny

Magdalena

Pani Agnieszka jest najlepsza. Zawsze wychodze bardzo zadowolona. Dziekuje
5,0
usługa: Farbowanie wł.długie i b.długie

Karolina

Efekt rewelacyjny, jak zawsze!
5,0
usługa: Farba+Baleyage 1kol. wł.krótkie i średnie

Anna

Jestem bardzo zadowolona ;-)
5,0
usługa: Strzyżenie wł.krótkie i średnie

Małgorzata

Pani Agnieszka robi cuda z włosami. Polecam.
5,0
usługa: Strzyżenie wł.krótkie i średnie

Historie Naszych Klientów podologicznych

Dzielimy się z Państwem historiami Naszych Klientów podologicznych.
Zapraszamy do lektury indywidualnych przypadków.

Pacjent, wiek 42 lata

z otyłością i płaskostopiem poprzecznym.

Wizyta 1 – 17.02.2017

Od kilku lat zmaga się z pękającą skórą na piętach. Od co najmniej 3 lat regularnie korzystał z usługi pedicure kosmetycznego, jednak nie dawało to żadnych rezultatów, wręcz odnosił wrażenie, że przybywa zrogowaciałego naskórka. Rozpadliny były liczne, głębokie i bolesne. Postanowiłam zastosować złożoną terapię. Na zdezynfekowaną skórę założyłam na 48 godzin opatrunki okluzyjne z preparatem Peclavus maść na pękające pięty Preparat doskonale przygotowuje zrogowaciały naskórek do pracy dłutem bądź skalpelem, i co najważniejsze wspaniale goi bolące rozpadliny, czyni wręcz cuda.

Wizyta 2 – 21.02.2017

Preparat zrobił swoje. Pracowałam głównie dłutem, aby precyzyjne opracować pęknięcia. Poszło świetnie, jednak to dopiero początek naszej drogi, bo pielęgnacja domowa to podstawa. Zaleciłam stosowanie maści Peclavus, nie jako opatrunek lecz w formie tradycyjnego wsmarowywania codziennie na noc. Wizyty co 6 tygodni - taki schemat terapii będzie wyglądał przez co najmniej pół roku, a może dłużej.

Nastolatka

uczennica

Wizyta 1 – 07.05.2016

Długotrwałe dolegliwości ze strony wałów paznokciowych palucha stopy prawej. Stan jest ciągle nawracający, a paznokieć nieprawidłowo skracany, aby przynieść sobie ulgę. Zdarzały się zaostrzenia w postaci stanów zapalnych z wysiękiem treści ropnej, które były leczone domowymi sposobami. Najprawdopodobniej zawiniło nieprawidłowe skracanie paznokci i zbyt ciasne obuwie. Założono czasowy implant do korekcji paznokci firmy Podopharm. Wizyty kontrolne odbywały się początkowo co tydzień, później co dwa tygodnie. W trakcie wizyt pacjentka nauczyła się samodzielnego zakładania tamponad i zmieniała opatrunki w domu. Znaczącą role w terapii odegrały specjalistyczne preparaty podologiczne, w szczególności wyciąg propolisowy Remmele's Propolis Lösung.

Wizyta 2 – 08.2016

Paznokieć wyglądał na tyle dobrze, że ze względów estetycznych (lato, sandały..itd), zdecydowałyśmy o aplikacji plastikowej klamry BS Classic dla podtrzymania efektu korekcji. Chciałabym jednak zwrócić uwagę, że nie zawsze w terapii paznokci wrastających możemy liczyć na tak szybkie i spektakularne efekty, naprawdę tak bywa bardzo rzadko… W większości przypadków, musimy uzbroić się w cierpliwość, a na efekty poczekać kilka miesięcy , czasami nawet rok.

Pacjentka, wiek 30 lat

z przewlekłym schorzeniem nefrologicznym.

Wizyta 1 – 25.08.2017

Problem wrastających paznokci towarzyszył jej od lat ale znalazła na to sposób i pieczołowicie, dokładnie, i co raz głębiej wycinała wrastające elementy, aż do stanu jaki prezentują fotografie. Ciężko ocenić stopień wrastania, ponieważ z płytek pozostały tyko niewielkie części. Problem z paluchem nogi prawej był o tyle większy, że nie było możliwości zastosowania implantu (zwyczajnie nie było go o co zaczepić). Praca z typu trudnych i wieloetapowych… :-) i takie lubię najbardziej. Podoklamrę założyłam na paznokieć palucha nogi lewej, nie wygląda to może tak, jakbym sobie życzyła ale najważniejsze, że się udało i spełnia swoją funkcję. Z paznokciem palucha prawego, musiałyśmy z aplikacja poczekać. Przez pierwszy etap zaleciłam stosowanie fluidu na wrastające paznokcie i modzele Podopharm, oczywiście na oba palce.

Wizyta 2 – 09.2017

Po niespełna dwóch tygodniach, założyłam klamrę plastikową BS Classic i pozwoliłyśmy płytce nieco odrosnąć.

Wizyta 3 – 10.2017

Udało się założyć implant Podopharmu! Wygląda obiecująco, minęło półtora miesiąca i pomału pokazuje się zarys prawidłowej płytki. Wiele pracy przed nami, ale jestem dobrej myśli.

Pacjentka, wiek 30 lat

z otyłością i płaskostopiem poprzecznym

Wizyta 1

W wywiadzie nadmiernie zrogowaciały naskórek na piętach, czasami bolesność. Naskórek na pietach bardzo gruby, twardy, liczne głębokie pęknięcia. Na pierwszej wizycie po dezynfekcji stóp, założyłam na 48 godzin opatrunki z maści na pękające pięty Peclavus.

Wizyta 2

W tej wizycie była głównie praca dłutem, która przyniosła doskonały efekt.

Wizyta 3

Ta wizyta upewniła mnie o słuszności postępowania. Pani systematycznie stosowała zalecony preparat i stopy wyglądały dobrze. W tym przypadku dla trwałej poprawy indywidualnie dobrane wkładki będą niezbędne i takie zalecenie otrzymała pacjentka. Kontynuacja zaleceń pielęgnacyjnych oraz wizyta za 6 tygodni.

Pacjent, wiek 45 lat

praca siedząca

Wizyta 1 – styczeń 2017

Sucha pękająca skóra na piętach. Stopa wysklepiona prawidłowo, naskórek przesuszony, równomiernie zrogowaciały, widoczne pęknięcia. I tym razem  Peclavus maść na pękające pięty - maść na pękające pięty zdała egzamin. Stan stóp po opracowaniu dłutem jest dobry. Pielęgnacja domowa – codzienne stosowanie kremu z mocznikiem 10% i wizyta za 6 tygodni.

Pacjentka, wiek 26 lat

praca wymagająca chodzenia

Wizyta 1 – 22.08.2017

Bolesność wałów w obu paluchach. W trakcie wywiadu stwierdzono wrastanie płytki paznokciowej, wały delikatnie obrzmiałe, podrażnione, zaróżowione, tkliwe w dotyku. Paznokcie skracane prawidłowo, poza tym płytka zdrowa, elastyczna. Zaproponowałam aplikację czasowego implantu do korekcji paznokci firmy Podopharm, klamrę założono na oba paznokcie. Do pielęgnacji domowej Pani otrzymała fluid na wrastające paznokcie i modzele Podopharm, zalecono masaż wałów.

Wizyta 2 – 16.10.2017

Ze względu na duży odrost paznokci, w trakcie wizyty zdjęto stare klamry i zaaplikowano kolejny implant. Zdjęcia porównawcze pokazują na postępującą prawidłowo korektę płytki. Zalecenia te same: codzienna aplikacja fluidu i masaż wałów. Kolejna wizyta za miesiąc.

TOP