fbpx

Fale radiowe na twarz – zapomnij o zmarszczkach

Lifting bez skalpela – tak najczęściej określa się zabieg radiofrekwencji (z użyciem fal radiowych). Ta skuteczna metoda wygładzania zmarszczek, będąca alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, cieszy się ogromną popularnością. Jej największą zaletą jest fakt, że działa na przyczynę, a nie tylko objawy starzenia się skóry. Jak wygląda to w praktyce?

Jak działają fale radiowe?

Zadaniem zabiegu z użyciem fal radiowych jest wywołanie efektu termicznego w tkance. Dzieje się tak przez zastosowanie urządzenia wyposażonego w elektrody, między którymi przepływa prąd. Aby nie doszło do poparzenia skóry, stosuje się specjalne systemy chłodzące lub żele nanoszone bezpośrednio na skórę.

Wraz z upływem czasu włókna kolagenowe ulegają wydłużeniu i skręceniu. Działanie zabiegu radiofrekwencji polega na rozgrzaniu tkanki (a więc i kolagenu) do temperatury 45-60°C. System chłodzący sprawia, że nie jest to zbyt mocno odczuwane przez pacjenta – zabiegowi towarzyszy jedynie uczucie rozgrzania skóry, jest niemal bezbolesny.

Co dzieje się z włóknami kolagenowymi pod wpływem temperatury? Przede wszystkim ulegają skurczeniu, napinając górne warstwy skóry. Dodatkowo fale radiowe pobudzają do działania fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki temu dochodzi do odbudowy, a także wytworzenia nowego kolagenu i elastyny, co skutkuje znaczną poprawą kondycji skóry. Fale radiowe stymulują więc nie tylko tkanki powierzchniowe, lecz także głębiej położone, odżywiając je, poprawiając ich dotlenienie i mikrocyrkulację.

Zabieg zmniejsza oznaki starzenia skóry, a ponadto działa zapobiegawczo – poprzez zwiększenie jej gęstości i odporności.

Fale radiowe – dla kogo?

Zabieg dedykowany jest osobom po 30. roku życia. Poleca się go każdemu, kto chciałby odmłodzić wygląd skóry. Zmarszczki, zmarszczki mimiczne, bruzdy, zwiotczenia, opadające górne powieki, tzw. drugi podbródek – to efekty starzenia, które zostaną zredukowane dzięki falom radiowym. Wskazaniem są także przebarwienia posłoneczne. Ponadto zabiegi z użyciem fal radiowych stosuje się profilaktycznie – jako terapię zapobiegającą starzeniu.

Jakie są efekty?

Najogólniej – zagęszczenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Dokładnej – efekty zabiegu to m. in.: wyraźne spłycenie zmarszczek, poprawa napięcia policzków, wymodelowanie owalu twarzy (w tym redukcja tzw. drugiego podbródka), wygładzenie kurzych łapek, uniesienie opadających powiek, redukcja przebarwień, usunięcie zwiotczeń, zmniejszenie worków pod oczami.

Efekt liftingu twarzy, szyi i dekoltu jest zauważalny zaraz po zabiegu, jednak na ostateczne rezultaty należy poczekać kilka-kilkanaście tygodni. W tym czasie pobudzone do produkcji kolagenu fibroblasty doprowadzą do poprawy struktury skóry. Zaleca się serię zabiegów, a następnie powtórzenie zabiegu co jakiś czas dla podtrzymania efektu.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP