fbpx

Makijaż permanentny

Wykonanie makijażu permanentnego z doskonałymi efektami będzie wymagało od Klientki nieco zachodu – aby zabieg został wykonany efektywnie i efektownie, należy odrobinę się do niego przygotować. Zalecenia przedzabiegowe są oczywiście zależne od tego, na jakiej części twarzy ma zostać wykonany makijaż.

Przed makijażem permanentnym brwi: miesiąc przed zabiegiem nie należy brwi poddawać regulacji. 24 godziny przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling złuszczający naskórek, a na nadmiernie przesuszoną skórę nakładamy maskę nawilżającą.

Przed makijażem permanentnym oczu: przy skłonnościach do opuchnięć i przy wrażliwych powiekach przed zabiegiem warto zastosować homeopatyczne kapsułki z arniki. W przypadku farbowania rzęs henną, makijaż trwały wykonujemy kilka dni po zabiegu farbowania.

Przed makijażem permanentnym ust: w ramach profilaktyki opryszczki 3 dni przed zabiegiem należy przyjmować 2x na dobę preparat antywirusowy Heviran 800.

Ważne! 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się.

Samo wykonanie makijażu, mimo że metod i technik jest na rynku sporo, każdorazowo sprowadza się do iniekcji pigmentu pod skórę przy pomocy cieniutkich igieł. Zabieg wykonuje wyłącznie doskonale przeszkolony personel z ogromnym doświadczeniem praktycznym. Wykonanie pełnego makijażu trwa od 1 do półtorej godziny, co wynika z faktu, że iniekcja pigmentu pod skórę wymaga niebywałej precyzji i skrupulatności.

Procedura rozpoczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Następnie specjalista wykonuje rysunek i dopasowuje kolor pigmentu. Obszar zastosowania barwnika, jego kolor i nasycenie zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby i z uwzględnieniem jej naturalnej urody, kolorytu cery, barwy oczu i włosów. Następnie w obszar poddawany zabiegowi  następuje precyzyjne podanie barwnika.

Perfekcyjną aplikację uzyskuje się dzięki zastosowaniu urządzenia do pigmentacji, które działa jak nowoczesne, sterowane elektronicznie pióro atramentowe. Barwnik, umieszczony w pojemniku „pióra”, stale napływa do wyjątkowo cienkiej igły i jest w trybie ciągłym i pod stałą kontrolą aplikowany do wybranego obszaru twarzy na głębokość trzeciej warstwy naskórka. Dzięki temu bezpośrednio po zabiegu na twarzy nie pojawia się opuchlizna, a uzyskane efekty, choć bardzo subtelne, w sposób spektakularny poprawiają urodę.

Wskazania pozabiegowe

Przez 7 dni po zabiegu należy intensywnie nawilżać miejsca poddane pigmentowaniu. Przez pierwsze 10 dni wskazane jest unikanie długotrwałego kontaktu z wodą, nie powinno się też stosować mydła i kosmetyków, które nie były zalecone przez linergistkę.

W żadnym wypadku nie wolno trzeć i dotykać miejsc poddanych zabiegowi. Przez 2 tygodnie nie powinny Panie korzystać z sauny i basenów ani opalać się. Pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać strupków, które tworzą się w wyniku złuszczania się naskórka!

Obowiązkowo, 3-4 tygodnie po zabiegu, należy wykonać dopigmentowanie, które utrwali i wzmocni kolor. Uwaga! Pominięcie tego etapu nie daje gwarancji uzyskania pożądanych efektów pod względem estetyki i trwałości makijażu.

Po zabiegu wykonanym na ustach należy przez 3 dni przyjmować 2x na dobę preparat Heviran 800.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP