fbpx

Manicure hybrydowy czy monofazowy - co wybrać?

Piękne, zadbane dłonie to marzenie każdej kobiety. Nienaganny manicure, starannie położony lakier na paznokciach – brzmi wspaniale, jednak w natłoku pracy i domowych obowiązków nie zawsze jesteśmy w stanie wygospodarować czas na pielęgnację paznokci. Poza tym tradycyjny lakier jest dość nietrwały i szybko możemy zauważyć nieestetyczne odpryski oraz blaknięcie koloru. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby radzenia sobie z tymi problemami.

Trwały manicure to synonim wygody. Dzięki niemu Twoje dłonie będą wyglądały estetycznie, a Ty na kilkanaście dni możesz zapomnieć o malowaniu paznokci. Jeszcze nie tak dawno decydowano się na niego jedynie w okresie wakacyjnych wyjazdów lub z okazji ważnych uroczystości. Obecnie jest niezwykle modny i powszechnie stosowany na co dzień, stanowiąc nieodłączny element wizerunku eleganckiej kobiety.

Jaką metodę wybrać? Przedstawiamy dwie najpopularniejsze.

Manicure hybrydowy

Jego największą zaletą jest ogromna trwałość w porównaniu do zwykłych lakierów, a nawet tych monofazowych. Ponadto paznokcie hybrydowe są znacznie bardziej błyszczące i cały czas wyglądają na świeżo pomalowane, a sam kolor lakieru jest bardzo mocno napigmentowany. Efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni – hybrydy ściąga się z powodu odrostu paznokcia, a nie odprysków czy innych uszkodzeń. Lakier hybrydowy, stanowiący połączenie żelu do manicure i lakieru do paznokci, nakłada się  na płytkę paznokcia, bez konieczności spiłowywania jej powierzchni. Hybrydy wyglądają naturalnie, a manicure świetnie prezentuje się zarówno na długich, jak i na krótkich paznokciach.

Jest to metoda dosyć czasochłonna, a sam proces można podzielić na kilka etapów.

Kiedy już nadamy odpowiedni kształt paznokciom i zadbamy o wypielęgnowanie otaczającego je naskórka, przystępujemy do jak najdokładniejszego zmatowienia powierzchni płytki – najlepiej przy pomocy bloczka polerskiego. Zapewni to hybrydzie lepszą przyczepność co, przełoży się bezpośrednio na jej trwałość.

Kolejnym krokiem jest przemycie paznokci oddtłuszczaczem, który dodatkowo oczyści je z powstałego podczas ścierania osadu. Jeśli nadal nie jesteśmy zadowoleni z efektu, możemy zastanowić się nad skorzystaniem z primera kwasowego – powinna to być jednak ostateczność, ponieważ zdecydowanie bardziej niszczy on paznokcie.

Następnie na płytkę nakładamy warstwę bazy, po czym poświęcamy od 2 do 4 minut na utwardzanie paznokci w lampie UV. Ważne jest, aby baza pokrywała całą powierzchnię paznokcia, ale nie zakrywała przy tym skórek, które go okalają, ponieważ może to w znacznym stopniu osłabić trwałość hybrydy (poprzez podchodzące powietrze).

Dopiero po tych wszystkich etapach nakładamy warstwę koloru, utwardzając ją następnie przez 2 minuty. Często nakłada się na nią drugą warstwę. Na koniec aplikujemy lakier nawierzchniowy, czyli nabłyszczacz, a po utwardzeniu przemywamy odtłuszczaczem.

Zabieg jest bezpieczny dla płytki paznokciowej, a nierzadko metodę tę stosuje się nawet w celu wzmocnienia paznokci i zapobieganiu ich rozdwajaniu.

Aby zdjąć hybrydy niezbędne, jest zastosowanie specjalnego preparatu – acetonu kosmetycznego. Najpierw wierzchnią warstwę lakieru delikatnie spiłowujemy, a następnie przykładamy do niej wacik nasączony preparatem i owijamy folią aluminiową. Po około 15 minutach możemy zdjąć lakier (kopytkiem, drewnianym patyczkiem) – powinien bez problemu odchodzić płatami od płytki paznokcia.

Manicure monofazowy

Świetną alternatywą dla powyższej metody jest manicure monofazowy. Monofaza to lakier hybrydowy, stanowiący połączenie bazy, kolorowego lakieru i tak zwanego topu – a wszystko w jednej buteleczce. Nie stosujemy już więc bazy ani topu oddzielnie, co znacząco skraca czas, który musimy poświęcić na pomalowanie paznokci. To niewątpliwa zaleta monofazy. Wystarczy lekko zmatowić płytkę, a potem nałożyć dwie warstwy lakieru, utwardzając każdą w lampie UV przez 2-3 minuty. I to w zasadzi tyle! Efekt pięknych, błyszczących paznokci utrzymuje się około 10 dni. Lakier ściąga się tak samo, jak w przypadku paznokci hybrydowych.

Co wybrać?

Obie metody dają bardzo podobny efekt, więc tak naprawdę wybór zależy od naszych osobistych preferencji i czasu, jaki możemy poświęcić na manicure. Warto także wziąć pod uwagę tempo wzrostu paznokci – jeśli rosną bardzo szybko, lepiej zdecydować się na monofazę. Jeżeli zależy nam na jak największej trwałości – postawmy na hybrydy, które ponadto lepiej sprawdzają się na paznokciach zniszczonych.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP