fbpx

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to jedna z najskuteczniejszych metod walki z pomarańczową skórką, a jej efekty widoczne są naprawdę szybko. Poza redukcją cellulitu to także ujędrnienie skóry i wymodelowanie sylwetki, dlatego bańka bardzo często jest stosowana jako zabieg odchudzający.

Na czym polega działanie masażu?

Bańka chińska to odmiana bańki próżniowej (zimnej), a jej działanie polega na wykorzystaniu podciśnienia. Aby ułatwić przesuwanie gumowej bańki po ciele, przez zabiegiem wybraną partię natłuszcza się oliwką. Następnie z bańki wyciskamy powietrze i przyciskamy ją do skóry. Dochodzi wówczas do zassania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Podczas masażu wykonuje się koliste oraz podłużne ruchy kierowane ku węzłom chłonnym. Taki masaż powoduje pobudzenie krążenia krwi i płynów ustrojowych, a to z kolei wspomaga wydalanie z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii, które są główną przyczyną powstawania cellulitu. Bańka chińska działa niczym drenaż limfatyczny.

Efekty

Podczas masażu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i polepszenia ukrwienia skóry. Dzięki temu staje się ona lepiej dotleniona, a także szybciej wchłania zawarte w oliwce substancje czynne. Zabieg powoduje również przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej.

W efekcie ogólna kondycja skóry ulega znacznej poprawie. Wyraźnie wzrasta nie tylko jej jędrność i elastyczność – dochodzi do redukcji cellulitu, zmniejszenia obwodów, zmniejszenia obrzęków limfatycznych oraz wymodelowania sylwetki.

Dla zadowalających efektów masaż powinno się wykonywać seriami – około 10 zabiegów w odstępie co 2-3 dni. Później wystarczy masaż profilaktyczny, np. raz w tygodniu.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie możemy wykonywać w czasie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazania stanowią także: menstruacja, problemy z żylakami, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, infekcyjne choroby skóry. Masażu powinny też unikać osoby z bardzo cienką i delikatną skórą oraz skłonnością do pękających naczynek.

Czy wiesz, że?

Masaż bańką chińską ma również działanie lecznicze. Wówczas zabieg stosuje się w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, które powoduje bóle (np. kręgosłupa). Masażem możemy także wspierać walkę z różnego rodzaju dolegliwościami mięśniowymi czy problemami ze stawami.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP