fbpx

Kriolipoliza

Kriolipoliza, jako jedyny zabieg, całkowicie niszczy komórki tłuszczowe, a nie tylko zmniejsza ich objętość. Pozwala więc uniknąć efektu jojo. To właśnie dzięki temu bije rankingi popularności najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod odchudzających. Co ważne, urządzenie posiada status medycznego, dlatego kriolipoliza jest przy tym zupełnie bezpieczna dla organizmu.

Działanie przez zamrażanie

Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu na skutek przedłużonego działania zimna. Dzieje się to w sposób selektywny i kontrolowany, bez uszkodzenia innych tkanek. Dlaczego? Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na zimno niż otaczające je komórki skóry, mięśnie czy nerwy i tylko one zostają zamrożone podczas zabiegu. Udowodnili to amerykańscy lekarze, których publikacja (czasopismo Lesers in Surgery and Medicine, listopad 2008), zapoczątkowała rozwój omawianej metody.

Jak zachowuje się komórka tłuszczowa pod wpływem odpowiednio niskiej temperatury? Wypełniające ją lipidy zmieniają stan skupienia z ciekłego na stały (ulegają krystalizacji), co powoduje wzrost jej objętości, a w efekcie uszkodzenie błony komórkowej i stopniowe obumieranie. Jednocześnie w organizmie dochodzi do stanu zapalnego – w reakcji na to podczas kilku tygodni układ limfatyczny usuwa martwe komórki tłuszczowe. Ich stopniowe eliminowanie sprawia, że z tygodnia na tydzień po zabiegu możemy obserwować zmniejszanie się grubości tkanki podskórnej. Warto zaznaczyć, że zapalenie tkanki podskórnej jest zupełnie niegroźne dla zdrowia, nie powoduje też nieprzyjemnych odczuć.

Jak wygląda zabieg?

Kriolipoliza to zabieg wykonywany miejscowo i nie wymaga żadnych przygotowań. Do wybranego obszaru ciała przykładana jest specjalna mata, która ochroni skórę przed odmrożeniem, a na matę zostaje naniesiony żel przewodzący zimno. Następnie głowica urządzenia, poprzez wytworzenie podciśnienia, intensywne zasysa fałd skóry oraz tkanki podskórne i schładza je do pożądanej temperatury, powodując ich uszkodzenie. Optymalna temperatura to między -4,  a -8°C – wyższa może nie doprowadzić do wymrożenia komórek tłuszczowych, natomiast zbyt niska może spowodować odmrożenia. Czas trwania zabiegu to 60 min. Jest on bezinwazyjny i w zasadzie bezbolesny (może mu towarzyszyć jedynie uczucie zimna i zasysania skóry). Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. Partie ciała, na które stosuje się kriolipolizę, to: boki, uda pośladki, plecy, ramiona (dwie głowice jednocześnie na obie strony ciała) oraz brzuch (jedna głowica).

Kiedy pojawią się efekty?

Efekty pojawiają się stopniowo, a tempo usuwania komórek tłuszczowych jest indywidualne dla każdego organizmu. Pierwsze widoczne rezultaty zaobserwujemy po 2-3 tygodniach, natomiast najlepsze efekty będą widoczne po 2-3 miesiącach – do tego czasu martwe komórki powinny już zostać wydalone z organizmu w wyniku procesów metabolicznych. Możemy liczyć na bezpowrotną utratę nawet 30-40% podskórnego tłuszczu z miejsca poddanego kriolipolizie.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP