RF (fale radiowe)

W kosmetologii zabiegi, które wykorzystują działanie fal radiowych, są wykonywane przede wszystkim w celu odmłodzenia skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.
Na czym polega skuteczność radiofrekwencji? Kiedy warto poddać się takiemu zabiegowi?

Na czym polega działanie zabiegu?

Podczas zabiegów kosmetologicznych wykorzystywane są fale o wysokiej częstotliwości (0,5-7 MHz). Celem ich zastosowania jest wywołanie efektu termicznego w tkance. Do podgrzania tkanek dochodzi w wyniku przepływu przez skórę prądu. Aby ochronić ją przed poparzeniem, stosuje się specjalne systemy chłodzące lub nanosi na nią odpowiednie żele.

Ciepło wytworzone przez fale radiowe powoduje rozbicie komórek tłuszczowych na kwasy tłuszczowe i glicerol. Następnie dostają się do wątroby, są rozkładane podczas naturalnego procesu przemiany materii i zostają wydalone z organizmu. Do redukcji nadmiaru tłuszczu przyczynia się także zwiększenie metabolizmu oraz przyspieszenie krążenia. Dzięki temu fale radiowe doskonale stymulują tkanki – zarówno te powierzchniowe, jak i położone głębiej – poprzez odżywienie i dotlenienie, nie niszcząc przy tym ich struktury.

Efekty

Zabieg z użyciem fal radiowych to jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod modelowania sylwetki. Ponieważ działa miejscowo, pomoże uprać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w obszarach ciała, z których najtrudniej się jej pozbyć, a dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów (np. wewnętrzna część ud, oponka na brzuchu, ramiona). Efektem rozpuszczenia komórek tłuszczowych, jest utrata centymetrów w obwodach (a więc znaczne wyszczuplenie ciała) oraz redukcja cellulitu. To jednak nie wszystko. Ciepło wytworzone podczas zabiegu wpływa również na wygląd i kondycję skóry. Ogrzany kolagen kurczy się, a to oznacza, ze ulega ponownemu napięciu. Ponadto stymulacja fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny) sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna – usuwamy więc nie tylko tkankę tłuszczową, lecz także zwiotczenia, czyli największy problem osób, które dość szybko i dużo straciły na wadze.

Dla jak najlepszych rezultatów zaleca się serię kilkunastu zabiegów – jeden tygodniowo. Efekty kształtują się stopniowo i cały proces może potrwać nawet kilka miesięcy. Jednak już po pierwszych zabiegach z pewnością zauważymy poprawę jakości skóry.

Przeciwwskazania

Zabiegom z zastosowaniem fal radiowych nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Ponadto – między innymi osoby posiadające metalowe implanty w ciele, borykające się z nadciśnieniem, zaburzeniami krzepliwości czy mające zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP