fbpx

Unoszenie kącików ust

Co się dzieje z kącikami ust?

W procesie starzenia okolicy ust ogromną rolę odgrywa wiotczenie skóry i mięśni mimicznych tej okolicy.

Zanika tkanka podskórna, mięśniowa i kostna w okolicy podbródka, w konsekwencji okolica pod dolną wargą i pod kącikami ust zapada się.

Mięśnie mimiczne odpowiedzialne za uśmiech wiotczeją i nie są w stanie utrzymać opadających kącików ust w ich „młodzieńczej” pozycji.

Ponadto opadająca skóra policzków zaczyna tworzyć fałd powyżej kącików ust, jeszcze bardziej podkreślając ten efekt. Czasami na tym etapie przewaga sił zaczyna być po stronie mięśni odpowiedzialnych za obniżanie kącików ust. Wtedy są one dodatkowo stale pociągane w dół. Daje to efekt smutnych i zaciętych ust.

Na czym polega zabieg

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry w okolicy kącików ust preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego. Preparat musi zostać podany w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików. Do wstrzyknięć stosowane są zarówno igły, jak i cieniutkie kaniule. Pod kącikami ust preparat rozprowadzany jest liniowo kilkoma wstrzyknięciami pod różnym kątem w płaszczyźnie równoległej do skóry, tak by stworzyć sieć liniowych depozytów, które będą rusztowaniem podtrzymującym opadające kąciki. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być rozmasowany w skórze.

Komu jest zalecany – wskazania do zabiegu

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którzy zauważają „smutne” opadanie kącików ust. Po raz pierwszy zwykle widać to po 40 roku życia.

Rezultaty zabiegu

Po zabiegu zagłębienia tuż poniżej kącików ust „wypełniają” się i lekko podnoszą kąciki, jak podpora. Zmniejsza się zagłębienie skóry w tych miejscach i same kąciki ustawiają się w bardziej poziomej pozycji. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc wypełnienie i zagęszczenie skóry w tym rejonie.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP