fbpx

Autologiczna fibryna

Oddzielnym zabiegiem  z użyciem własnej krwi pacjenta jest podanie AUTOLOGICZNEJ FIBRYNY (AF).

Celem  podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek i bruzd na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną przez lekarza miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych.

Dlaczego możliwe jest wypełnianie ubytków z użyciem AF?

Firbryna jest autogenną matrycą, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich. Zawiera szereg czynników przyśpieszających angiogenezę, tworzenie się fibroblastów i osteoblastów, przyśpiesza proces gojenia. Dzieje się tak dlatego, że w odpowiednim czasie uwalnia zawarte w sobie czynniki wzrostu, cytokiny oraz komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste.

Jak wygląda zabieg z podaniem AF ?

Po pobraniu krwi od pacjenta pobranej, zostaje ona umieszczona w wirówce laboratoryjnej i odwirowana, z odpowiednią prędkością i czasie. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny.

AF  podajemy za pomocą strzykawki i igły (tak jak wypełniacz) bezpośrednio do skóry w miejsca gdzie widoczne są ubytki tkanek i które wymagają leczenia.

Po zabiegu w skórze, wokół podanej autologicznej fibryny tworzy się włóknista otoczka, a obecne czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,podnoszenia” w miejscu podania.

Efekty wypełnienia i unoszenia  zmarszczek utrzymują się o 1,5 roku do około 2 lat.

Czym się różni zabieg podania autologicznej fibryny od  zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?

W tradycyjnej metodzie  z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku AF płytki krwi osiadają na włóknach fibrynowych i czynniki wzrostu uwalniają powoli. Dzięki temu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP