fbpx
ecosfera mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Wypadanie i osłabienie włosów może być skutkiem wielu czynników, takich jak : uboga dieta, niezdrowe i ekstremalne odchudzanie, zmiany hormonalne, słabe krążenie, ciąża i laktacja. Niekiedy włosy wypadają też sezonowo.

Wiele osób zmaga się także z problemem łysienia plackowatego. Niektóre kobiety cierpią z powodu z łysienia androgenowego, gdy dochodzi do przerzedzenia włosów na czubku głowy, a u panów dość często występuje łysienie typu męskiego, spowodowane nadmiarem testosteronu.

W tych wszystkich przypadkach, gdy włosy są słabe, wymagają wzmocnienia, silnego odżywienia, pobudzenia cebulek włosowych zabieg mezoterapii igłowej przychodzi z pomocą.

Zabieg mezoterapii skóry głowy przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów.

U zdrowego człowieka dziennie wypada około 100 - 160 włosów, przy czym włosy przeciętnie ( zależy to od różnych czynników takich jak: wiek, geny, dieta, stan zdrowia, hormony) rosną około 0,35 mm dziennie, czyli 1 cm miesięcznie… A więc dość wolno.

Problem pojawia się wówczas, gdy wypada ich znacznie więcej niż 160.

To rewolucja w dziedzinie odnowy włosów i regeneracji skóry owłosionej. Wprowadzanie substancji aktywnych wprost do mieszków włosowych pozwala na ich odbudowę, wzmocnienie, biorewitalizację co owocuje zdrowszymi, mocnymi i bardziej gęstymi włosami.

Mezoterapia jest zabiegiem, który cechuje się dużą skutecznością. Warto wiedzieć, że przynosi dużo lepsze efekty aniżeli stosowanie kremów czy płynów na porost włosów. Dzieje się tak, ponieważ igła przebija się przez warstwę rogową naskórka i dociera do skóry właściwej.

Zabieg mezoterapii jest niezwykle precyzyjny. Iniekcje wykonywane są metodą płaszczową, co oznacza że igła wbijana jest w odstępach 1-1,5-centymetrowych. W ten sposób istnieje możliwość skutecznego zadziałania na wybrane miejsca.

Preparaty do mezoterapii dobierane są indywidualnie, w zależności od potrzeb, i podawane w postaci mikroiniekcji śródskórnych, czyli po prostu zastrzyków na głębokość 0,5 – 1,5 mm.

Po zabiegu mogą pojawić się krótkotrwałe zaczerwienienie, krwiaczki, swędzenie lub ból w miejscu wstrzyknięcia. Zazwyczaj wszystkie dolegliwości ustępują po kilku dniach od zabiegu.

Pacjent w tym czasie powinien stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry głowy; pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny; ograniczyć używki i stosować się do zaleceń Zabiegi zwykle nie wymagają znieczulenia miejscowego, jednak u osób bardzo wrażliwych można skórę głowy znieczulić kremem Emla. Warto jednak mieć świadomość, że jednorazowy zabieg mezoterapii „nie da rady”.

Koniecznością jest powtarzanie zabiegów w regularnych odstępach czasu.

Preparatem DERMESOHAIR hiszpańskiej firmy DERMCLAR (koktajl zabiegowy) zaleca się wykonanie co najmniej 9 zabiegów(najlepiej jednak zdecydować się na 12-15) w odstępach 7-10 dni, a następnie 3-4 zabiegi w odstępach miesięcznych oraz 1 zabieg raz na pół roku dla podtrzymania efektu.

W ten sposób przyczynimy się do wzmocnienia efektów kuracji.

Preparatem DERMAHEAL HL na całą kurację składają się minimum 4 serie w odstępach 7-10 dni, a następnie 2-3 sesje podtrzymujące w odstępach miesięcznych. Zaleca się również dodatkowo pielęgnację domową, która składa się z szamponu (oczyszczenie włosów i skóry głowy), odżywki (intensywne nawilżenie, zapobiega utracie włosów i wspomaga ich ponowny wzrost), serum (intensywna kuracja cebulek włosów). Substancje najczęściej stosowane w terapii ostrzykiwań skóry głowy to gotowe mieszanki, składające się z około 50-56 składników. Wśród nich są: witaminy, w tym te z grupy B, minerały - w tym cynk, aminkwasy czyli "cegiełki”, z których zbudowany jest włos, w tym najważniejsze z nich - argininy, cysteiny, ornityny.

W skład mieszanek wchodzą również kwasy nukleinowe, koenzymy.

Ostatnio zastosowano w nich także tak zwane peptydy biomimetyczne czyli substancje identyczne z czynnikami wzrostu, odpowiadającymi za proces regeneracji w skórze.

Efekty zabiegów mezoterapii skory głowy zależą od ilości cebulek włosowych, znajdujących się w skórze. Kiedy późno zaczniemy terapię rezultat będzie słabszy. Efekty zależą także od ogólnego stanu zdrowia, stresów i trybu życia oraz chorób towarzyszących pacjentowi.

Mezoterapia igłowa, to zabieg całkowicie bezpieczny. Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać.

Mezoterapia może stanowić również uzupełnienie leczenia farmakologicznego zaordynowanego przez dermatologa.

Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują z wykonania zabiegu. Przede wszystkim zabiegowi nie mogą poddawać się te osoby, które mają alergie na jakikolwiek składnik koktajlu odżywczego. Warto więc przed rozpoczęciem zabiegu poinformować specjalistę o ewentualnych uczuleniach. Ciąża, okres karmienia, miejscowe stany zapalne skóry głowy , nieleczona cukrzyca, egzema, łuszczyca, przebyta choroba nowotworowa, zażywanie antybiotyków, zażywanie antykoagulantów, zażywanie kortykosteroidów, zażywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych również dyskwalifikują.

NASZE PREPARATY: DERMESOHAIR – hiszpański firmy DERMCLAR Jest to specjalistyczna mieszanina najskuteczniejszych substancji aktywnych o udowodnionym działaniu przeciw łysieniu oraz nadmiernemu wypadaniu włosów. Zaawansowany składnikowo produkt do włosów. Cytoprotectors i biostimulants poprawiają krążenie krwi i odżywiają mieszki włosowe, reaktywując je. Poprawia jakość włosów tworząc lepszą strukturę keratyny.

Stosujemy jako uzupełnienie terapii łysienia plackowatego. W badaniach aplikacyjnych zauważono poprawę jakości włosów w 70%, stały się błyszczące gęstsze, łatwiej zdefiniować kolor. Stosujemy bezpośrednio na skórę głowy. Wskazania: utrata włosów, nieodpowiednia pielęgnacja, osoby z zaburzeniami żywieniowymi, osoby pracujące w stresie. W skład wchodzą m.in.: KRZEMIONKA ORGANICZNA Krzemionka organiczna pełni funkcję regulatora przemian i podziałów komórkowych. D-PANTHENOL Witamina B5 jest składnikiem koenzymu A który wpływa na regeneracje i poprawę struktury włosa. RUTYNA Glikozyd kwertycyny pozytywnie wpływający na ukrwienie skóry oraz stan naczyń krwionośnych. KWAS HIALURONOWY Silnie wiąże wodę w tkankach poprawiając ich strukturę. X-DNA Naturalny polimer o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Przeciwdziała skutkom stresu oksydacyjnego.

DERMAHEAL HL To produkt do mezoterapii skóry głowy, działający regenerująco. Dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych skutecznie ogranicza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulacje krążenia. Zapobiega problemom związanym ze skórą głowy i zwiększa gęstość oraz grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

Filozofia Dermaheal opiera się na tworzeniu produktów w oparciu o najbardziej zaawansowaną biotechnologię. Marka produkuje preparaty, w których formule odnaleźć można najbardziej skoncentrowane składniki aktywne takie jak: czynniki wzrostu i peptydy biomimetyczne.

Dermaheal to marka stosowana zarówno przez specjalistów, jak i przeznaczona do użytku domowego. Produkty Dermaheal to najwyższej jakości preparaty przeciwko wypadaniu włosów, a także skierowane na inne problemy skórne m.in. cellulit.

Skład preparatów Dermaheal opiera się na innowacyjnej kombinacji unikalnych składników aktywnych. Dzięki temu produkty działają kompleksowo, są bardzo skuteczne, łatwo penetrują naskórek (dzięki zastosowanej technologii zamknięcia każdej substancji aktywnej w podwójnej kapsule), nie powodują alergii, ani podrażnień.

Dermaheal HL to produkt wykorzystujący najbardziej zaawansowaną biotechnologię, zawierający niespotykana dotąd liczbę aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych. 56 aktywnych składników: · 13 witamin, · 24 aminokwasy, · 5 minerałów, · 4 kwasy nukleinowe, · 2 czynniki redukujące, · 4 peptydy biomimetyczne: · Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa, · Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa, · Oligopeptide-41 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych, · Copper Tripeptide-1 (CG–Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

Produkt Dermaheal HL został doceniony w prestiżowym konkursie przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i otrzymał zaszczytny tytuł Perły Dermatologii Estetycznej 2013 w kategorii: NAJLEPSZY PREPARAT DO MEZOTERAPII.

 

Umów się na wizytę już dziś!

Gwarantujemy indywidualne podejście. Umów się już dziś!

 

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas!

Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na numer +48 889 600 650.

Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h.

 

 

TOP